18 mart çanakkale zaferi

cayisallama
dünya tarihinde görülmemiş bir savaşın, duyulmamış bir acının destansı öyküsüdür çanakkale.

can, mal, mülk, yar, ana, baba, eş, dost bir kenara itilip sadece ’’ önce vatan ’’ diyerek göğüslerini gere gere, başları dik, onurlu, gururlu, cesur, sadık, hür, eşi benzeri görülmemiş bir halkın o güne kadar yaşanmamış mücadelesidir çanakkale.

her karış toprağı mermi ve cansız bedenle dolu olan, her karış toprağına kan deyen, her karış toprağına bir hayat bırakılan, kimsesiz bir mezarlıktır çanakkale.

bugün 18 mart.çanakkale’de hiç düşünmeden, gözlerini dahi kırpmadan canlarını sadece ve sadece ’’ vatan sağolsun ’’ diyerek feda eden yüce şehitlerimizi anma günü.

söylenecek fazla söz yok aslında.

atam söylemiş son sözü çanakkale boğazı’nda.

’’ kanımızın son damlasıda bu topraklara akıncaya kadar hep son sözümüzü söyleyeciğiz.hep vatan sağolsun diyeceğiz.’’

bu vatan sizden bize emanet, biz sahibi değil bekçileriyiz, sizden aldığımızı bizden sonrakilere iade edeceğiz.

bu vatan için kim bi zerre de olsa hizmet etmişse bu millet onu şerefle yad eder.siz bu vatana hiç kimsenin yapmaya bile cesaret edemediği bir hizmet ettiniz.bu millet tarih sahnesinden silininceğe kadar sizi şerefle yad edecek ve sizi hep layık olduğunuz yerde gönüllerde yaşatacaktır.

vatan sağolsun, uğruna canlar feda olsun.şehidlerimizin ruhu şad mekanı cennet olsun.
/gorseller/yukle/images/18martwkw.jpg
bu başlıktaki tüm girileri gör

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

tag heuer carrera womens price montblanc timewalker 2017 replica watches rolex oyster perpetual datejust made in hong kong vintage heuer chronograph replica watches hublot 992703 price panerai limited edition 2015 replica ladies watches ulysse nardin watches platinum brand watches for ladies uk replica watches belfort watch kickstarter breitling yellow face chrono uk replica watches