kifoz

mycou26
Halk arasında kamburluk olarak bilinen kifoz hangi derecede olursa olsun mevcut eğriliği düzeltmek için uygun bir kifoz tedavisi olduğu bilinmelidir. Kifoz tedavisi yöntemlerinin belirlenmesinde kamburluğun açısı oldukça önem taşır. Uzman doktor tarafından gerçekleştirilecek muayeneler sırasında kamburluğun açısı belirlenir ve uygun kifoz tedavisi önerilir.

Kifoz tedavisi yöntemleri kifoz fizik tedavisi egzersizleri, kifoz korsesi ve kifoz ameliyatı olmak üzere 3’e ayrılır. Kifoz fizik tedavisi egzersizleri kamburluğun 50-70 derece arasında olması durumunda, kifoz korsesi 70-75 derece arasında olması durumunda, kifoz ameliyatı ise 75 derece ve üzeri eğrilik olduğu durumlarda tercih edilir.

Kifoz tedavi yöntemlerinden kifoz fizik tedavisi ve kifoz korsesi cerrahi bir müdahale olmaksızın uygulanan tedavi yöntemleridir. Kifoz ameliyatı ise cerrahi bir müdahale gerektirir.

Tüm kifoz tedavilerinde ortak amaç kamburluğu oluşturan eğriliği sıfırlamak değil açıyı normal boyutlara getirmektir.

Kaynak: [http://www.sevkierdem.com/kategori/kifoz/2 Kifoz]
bu başlıktaki tüm girileri gör

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

tag heuer carrera womens price montblanc timewalker 2017 replica watches rolex oyster perpetual datejust made in hong kong vintage heuer chronograph replica watches hublot 992703 price panerai limited edition 2015 replica ladies watches ulysse nardin watches platinum brand watches for ladies uk replica watches belfort watch kickstarter breitling yellow face chrono uk replica watches