confessions

mukay

1. nesil Yazar - Yazar -

  1. toplam entry 75
  2. takipçi 2
  3. puan 4879

ada

mukay
buket uzuner in kumral ada mavi tuna kitabında yer alan baş aktörlerden biridir.
birde karşımda oturup yazdığıma karşılık kendisini karşısında oturanının karşısındaki ulubilge insan olarak tanımlayan güzel insanın soyadı dır.

1. kosova savaşında edilen dua

mukay
sırpların aldatarak (günümüzde özellikle keskin nişancıları) öldürme sanatını sergilemeye başladığı tarih sahnelerinden biridir.yenilmeye mahkumdurlar ama yılan gibi sokarlar.bu savaşın neden ve sonuçları bunun ıspatıdır

ankara

mukay
Ak Şemsettin'in hocası Muhterem insanlarımızdan Hacı Bayram Veli adıyla bilinen gönül erinin, imarı ve ıslahıyla çok uğraştığı, öldükten sonra da türbesi ile güzelleşen bir şehirdir Ankara.

girit

mukay
1.dünya savaşına kadar balkan savaşları da dahil müslüman türk nüfusun yoğun olduğu ancak yunanlıların baskı,işkence ve katliamlarla müslüman türk nüfusu göçe zorladığı güzel ada.
1.balkan savaşının ardından yunanistana bırakılan ve osmanlılnın yönetimine uzak kaldığı topraklar.
1800 lü yılların sonu 1900 lü yılların başında müslüman türk nüfusu dalgalar halinde göçe zorlanmış ve nüfus mübadelesi ile girit türkleri anadoluya göç etmişlerdir.
çukurova özellikle mersin bölgesinde girit göçmenleri sayıca fazladırlar.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

tag heuer carrera womens price montblanc timewalker 2017 replica watches rolex oyster perpetual datejust made in hong kong vintage heuer chronograph replica watches hublot 992703 price panerai limited edition 2015 replica ladies watches ulysse nardin watches platinum brand watches for ladies uk replica watches belfort watch kickstarter breitling yellow face chrono uk replica watches