sadece türkiye de olabilen ilginç olaylar

cayisallama
tıka basa dolu minübüsün şoförünün yat komutuyla ayaktaki herkesin kıç-baş karmaşası içinde yere çömelmesi,akabinde trafik polisinin de bunu yemesi.
kultabisi
öylesine kaotik bir ülkede yaşıyoruz ki, günlük hayatta sık sık karşılaştığımız ve sıklığı nedeniyle normal olduğunu düşündüğümüz birçok şey, aslında son derece anormal şeyler.
şu anda tv'de flash tv açık. demin farkettim ki, epey uzun bir zamandır bu kanala bakmamışım. peki bu uzun sürede ne değişmiş kanalda?
hiçbir şey? kocaman bir hiç...
yine vur patlasın çal oynasın devam ediyorlar.
milli bayramlar, dini bayramlar, toplumun neredeyse tamamını ilgilendiren doğal afetler, terör olayları, küresel karışıklıklar, iklim felaketleri... velhasılı kelam, dünya üzerinde gerçekleşebilecek hiçbir olumlu ya da olumsuz olay, flash tv'nin yayın akışının değişmesine neden olamaz.
diyebilirsiniz ki, 'iyi de ne var bunda kardeşim. kral tv de sürekli müzik yayını yapıyor.'
doğrudur. ama bir farkla. kral tv tematik bir kanal. yani sadece belli bir alan üzerinde yayın yapan bir kanal. misal ntv ya da cnn türk de tematik kanallar. haber odaklı yayın yapıyorlar (ki onlar bile, kendi kanallarının yayın içeriklerini sadece haberle sınırlandıramıyorlar. yemek programları, gezi programları, yarışmalar, belgeseller vs. gibi onlarca farklı içerikle seyredilebilirliklerini artırmaya çalışıyorlar.
oysa flash tv tematik bir kanal olmamasına rağmen, sadece iki konu üzerinden (müzik ve reality show) yürüyüp gidiyor. dediğim gibi bu kararlılığını da hiçbir şey bozamıyor.
böyle bir sosyolojik durumun, ülkemizden başka bir yerde varlığını bu kadar uzun süre devam ettirebileceğini sanmıyorum.
dulcinea
Yapılan genel seçim kendi çıkarlarına ters düşünce erken seçime gitmek.
Hırsızlığı belgelenmiş bir partinin %50 oyla hükümet kurması.
elfirâşetüzzerka
Sömürge ülkesiymişiz gibi ingilizce, fransızca, almanca veya ispanyolca öğretiminin kutsallaştırılıp, medeniyet dili olan, kur'an dili arapça'ya aşağılık kompleksiyle bakılması

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

tag heuer carrera womens price montblanc timewalker 2017 replica watches rolex oyster perpetual datejust made in hong kong vintage heuer chronograph replica watches hublot 992703 price panerai limited edition 2015 replica ladies watches ulysse nardin watches platinum brand watches for ladies uk replica watches belfort watch kickstarter breitling yellow face chrono uk replica watches