confessions

admin

1. nesil Admin - Admin -

  1. toplam entry 30
  2. takipçi 9
  3. puan 16018

memur sözlük

admin
04.03.2017 saat:18.30 itibariyle yeni bir sunucuya taşındı,
bu durumu hissettirmedik, 2 dk lık bir hata mesajını görenler hariç.
(yazar: cayisallama) sözlükte yatıyor sanki o iki dk lık hata mesajını hemen görmüş.

edit :
az biraz hissetirdik sanki, bazı şeyler yanlış gitti.

not: entry giremeyen yazarlarımız varsa çıkış yapıp yeniden login olsunlar.

puan tablosu

admin
gicik oldugumuz birine seri eksi oy vermek gibi bir huyumuz var, bu duruma karşi bir nevi fren sistemidir eksi oy karsiliginde kendi hanemize eksi yazdirmak.

sözlük yazı editörü kullanımı

admin
bkz vermek ; [bkz]başlık[/bkz]
abkz vermek ; [abkz]başlık[/abkz]
gbkz vermek ; [gbkz]başlık[/gbkz]
entry’e direk olarak bkz vermek ; [ebkz]enty no[/ebkz]
youtube video ; [youtube]youtube video tam adresi[/youtube]
web sitesine düz link vermek ; [url]http:// veya https:// yada ftp:// ile başlayan link[/url]
web sitesine kelimeden link vermek ;[url=http://www.adres.com/]kelime[/url]

yazara link vermek ; [yazar]nick[/yazar]

resim yüklemek için fotoğraf makinesi ikonuna tıklayın
veya
[img]http ile başlayıp sonu jpg,png,gif olan adres[/img] taglarını kullanın

spoiler yazı ; [spoiler]spoiler metni[/spoiler]

sözlükte sık yapılan hatalar

admin
sıkça karşılaştığımız kullanıcı hataları.

web site adreslerine bkz vermek - doğrusu url taglarıdır vermektir.

içi boş bkz yada gbkz vermek, tagların içi lüften dolu olsun.

yanlış img vermek - img vereceğiniz web urlsinin sonu .jpg yada .png yada .gif olmalıdır.
yada resimi fotoğraf makinesi ikonuna tıklayıp sitemize yükleyin ( max: 2mb ve uzantıları .jpg .gif yada .png olmalıdır).
img tagı verdiğiniz her uzak adres resim sitemiz sunucusuna yüklenmektedir (güvenlik ve ilerde linkin kırılma durumuna karşı önlem)
img tagı verdiğiniz adreste resimin doğru uzantı ve çalışır vaziyette olduğundan emin olun, değilse ne olur resimlerinizi kurbağaya dönüştürürüz.
örnek aşağıda bir ağaç resmi olması lazımdı fakat kurbağa var (link kırık)


yanlış url tagı vermek - http:// veya https:// veya ftp:// ile başlayan adresleri kullanın.

torku

admin
Torku, Konya Şeker tarafından üretimi yapılan ürünlerin tek çatı altında toplandığı marka. Ürün portföyü şeker, şekerleme, çikolata, unlu mamüller, dondurulmuş ürünler, modern seracılık ürünleri, süt ve süt ürünleri, et ve et ürünleri ile bitkisel yağlardan oluşmaktadır.Üretim yeri konya ve cevre ilcelerdir.
ayrica benim gibi etcil birini etten sogutan firmadir, bugun 1kg kusbasi et aldim ve tavada pisirdim, samanda tat vardir bu ette tat yok.

microsoft

admin
Microsoft Corporation (NASDAQ: MSFT), Windows, Xbox ve Lumia gibi ürünleriyle tanınan, ABD merkezli büyük yazılım ve bilişim şirketidir.

Şirket 1975 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nin Washington eyaletindeki Seattle kentinde iki üniversite öğrencisi tarafından kurulmuştur. Bu iki girişimcinin vizyonu "her ev ve her masada bir bilgisayar"dı.

Popular Electronics dergisinin 1 Ocak 1975 tarihli sayısında Altair 8800 bilgisayar sisteminin tanıtımını okuduktan birkaç gün sonra Bill Gates, bilgisayarın tasarımcısı MITS (Micro Instrumentation and Telemetry Systems) ile temasa geçti. Ekibi ile birlikte Altair 8800 üzerinde çalışan BASIC yazılımlama dili geliştirdiklerini belirtti. Paul Allen MITS'e yazılımın tanıtımını yapmaya gitti. Paul Allen Altair 8800'i daha önce kullanmamış olmasına karşın tanıtımı başarılı oldu. Tanıtımın sonunda MITS(Micro Instrumentation and Telemetry Systems) Bill Gates ve Paul Allen'dan Altair bilgisayarları için BASIC yazılımlama dilinin telif hakkını satın aldı. Kârlı bir iş fırsatı yakaladıkları düşüncesiyle Bill Gates Harvard Üniversitesi'ndeki hukuk eğitimini yarıda bırakıp New Mexico eyaletinin Albuquerque şehrinde Microsoft şirketini kurdu.

Şirket, ilk uluslararası bürosunu 1 Kasım 1978'de Japonya'da açtı. 1 Ocak 1979'da şirket merkezini Washington eyaletinin Bellevue şehrine taşıdı.

Aradan geçen yıllar içinde Microsoft bir dünya devi olmuş, sahibi Bill Gates'i dünyanın en zengin insanı haline getirmiştir. Ancak bu zenginliği herkesin düşündüğü şekilde sadece geliştirdiği işletim sistemini satarak değil ayrıca sektördeki büyük açıkları kapatabilecek nitelikte yazılan yazılımların daha kendisi için tehlike teşkil edecek aşamaya getirmeden satın almasıyla başarabilmiştir.

visual basic

admin
Microsoft tarafından, Basic programlama dili üzerinde geliştirilmiş, olay yönlendirmeli, üst seviye, nesne tabanlı ve görsel bir programlama dilidir. Öğrenilmesi de kullanılması da oldukça kolaydır. Çok kısa sürede değerleri 100'lerce doları aşabilen programlar oluşturabilirsiniz. En güzel özelliklerinden birisi ise Windows ile tam uyumlu olmasıdır. Windows bileşenlerine (API, COM gibi )erişmek çok kolaydır ayrıca ActiveX Component gibi bir özelliği kullanma yeteneğine sahiptir. Yani bir işi yapabilecek bir programcık için saatlerce uğraşıp yaptığınızda bunu ActiveX olarak yaparsanız daha sonraları aynı özelliği kullanmanız çok kolaylaşır.

Görsel programlama için basit bir tanım yapmak gerekirse "göz göre göre program yapmak" diyebiliriz. Bu programlama anlayışı; önceki yıllarda kullanılan temel programlama dillerindeki bir düzenleyici (editör) ekran üzerine satır satır yazılan programlamanın yerine, Grafiksel Kullanıcı Arabirimi (GUI)'nin ve bu arabirim içerisinde program geliştirme amacıyla bulunan Entegre Geliştirme Ortamı (IDE) adlı bir araçlar koleksiyonunun almasıyla ortaya çıkmıştır.

Visual Basic'e gelince, öncelikle Basic programlama dili temel alınarak ortaya çıkarılmış olduğunu söylemek gerekir. Basic (Beginners-All Purpose Symbolic Instruction Code) kelime anlamı olarak "Yeni Başlayanlar İçin Çok Amaçlı Sembolik Talimat Kodu" anlamına gelmektedir. Basic metin tabanlı düzenleyiciler (editörler) arasında en çok rağbet göreni olmuştur. Başlangıçta çok basit programların geliştirilmesi amacıyla kullanılırken, bu ilgi dolayısıyla gitgide gelişerek son halini almıştır.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

tag heuer carrera womens price montblanc timewalker 2017 replica watches rolex oyster perpetual datejust made in hong kong vintage heuer chronograph replica watches hublot 992703 price panerai limited edition 2015 replica ladies watches ulysse nardin watches platinum brand watches for ladies uk replica watches belfort watch kickstarter breitling yellow face chrono uk replica watches