confessions

ingiliz anahtari

2. nesil Yazar - Yazar -

  1. toplam entry 235
  2. takipçi 2
  3. puan 8405

corona virüs kaptalizmin bir oyunu mu

ingiliz anahtari
Virüsü kapitalistler mi yaratmış bilemem ama kapitalizmin virüsün olumsuz etkilerini yumuşattığı kesin. Örneğn, eğitim alanında devlet hala dersleri online yapabilirmyiz? Bunun alt yapısını nasıl hazırlarız derdinde. Aslında hocaların çoğunun ders yapmaya niyeti yok. Oturdukları yerden maaş alıyorlar. Ama çalışmak isteyen hocalar için kapitalizmin ücretsiz uygulamaları emrlerine amade. Google classroom, google hangouts. Niyeti olan buyursun kullansın. Öğrenciler derslernden uzak kalmasın.

yalaka

ingiliz anahtari
söz götürüp getiren, söz taşıyarak arabozan, dedikoducu, boşboğaz, sırnaşık, ikiyüzlü, dalkavuk, arsız, onursuz, sürtük (kimse), yalak4.

Padişah patlıcan yemeğini çok sevdiği için, veziri devamlı patlıcanın faydalarından bahsedermiş, birgün padişah, artık patlıcanı sevmediğini söyleyince, yalaka vezir başlamış patlıcanı kötülemeye, çeşnicibaşı şaşkınlıkla vezire, düne kadar patlıcanı öve öve bitiremiyordun, şimdi noldu demiş, yalaka vezir de, ben patlıcanın yalakası değil, padişahın yalakasıyım demiş.

ekonomik istikrar kalkanı

ingiliz anahtari
AB Bizi Kıskanıyor!
===============
Korona Virüsü Salgını ile mücadelede AB ülkeleri 200, 300, 400, 600 milyar dolar bütçe ayırırken,
AB bizi kıskanıyor diyen AKP yönetimi 14 milyar dolar (100 miyar TL) ayırabildi.

* 600 km hızla giden araba 14 km hızla giden arabanın nesini kıskansın!

hilmi bilgin'e vereceğiniz destek yarın ruz-i mahşerde beraat belgelerinizden biri olacak

ingiliz anahtari
İsmet yılmaz demiş bu sözü.

Hilmi Bilgin'e vereceğiniz destek, yarın ruz-i mahşerde (kıyamet günü) beraat belgelerinizden (kurtuluş) biri olacak.

Yemezler. Millete bu dünyada huzur vermeyip yoklukla cehennemi yaşatanlar, kendileri zenginlikleriyle cenneti yaşayanlar, fakirlere öteki dünyada cenneti vadediyor. Dini kullanmanın, Allah'a şirk koşmanın geldiği noktaya bakın. Bunu bir CHP'li söylese malum kitle kıyameti koparırdı.

gucci

ingiliz anahtari
Yazık Emine hanım 50 bine aldığı çantayı 100 bine alacak reis battı bu sefer.

İtalya vergi kaçırdığı gerekçesiyle lüks giyim devi Gucci'ye 1.4 milyar euroluk ceza kesti. Gucci'nin kurumlar vergisini İtalya yerine İsviçre'de yatırdığı iddia ediliyor.

aşık olmak

ingiliz anahtari
Aşk diye birşey bu zamanda çok az aşk dediğin eskilerde kaldı şuan tüketilen bir şey halinde ayrıca Leyla ile Mecnun en büyük aşıklardır şu zaman öyle bir zamanki millet tek tabanca ekonomik psikolojik sistemsel baskılar vs leri neticesinde bırak evlenmeyi flört etmeye tahakat enerji psikoloji kalmamış durumda.

türkiye

ingiliz anahtari
Ben Türkiye'de insanların gerçek evrensel demokrasiyi istediğinden emin değilim. Çünkü herkes kendi taraftarlarının yanlışını savunuyor. Kimse kendisi gibi düşünmeyenlerin doğru şeyler söyleyebileceğini kabul etmiyor. CHP li veya Akp li olabilirim ama vicdanımla hareket etmeliyim. Onların yanlışını savunmak gibi bir görevim olamaz.

yılmaz özdil'in kitabının 4 saatte tükenmesi

ingiliz anahtari
Birçok kişinin yalakalıktan köşe döndüğü bu devirde,her türlü zorluğu göze alıp, muhalefet edip,Atatürk 'ü ve ilkelerini savunan bu cesur yüreğin kitabını alanlar gereken cevabı vermişler işte.Diğerleri de önce ceplerinden çalınanlara sahip çıksınlar.Bu kitabı kimseye zorla satmıyorlar.Meyve veren ağaç taşlanır. Her emeğin bir karşılığı vardır.Arz talep meselesi

fatih mehmet maçoğlu

ingiliz anahtari
Adam,gibi adam. Din maskesi altında halkını soymuyor , küpünü doldurmuyor., Şerefiyle namusuyla dürüstçe görevini yaptığı için halkını açlığa mahkum etmiyor, onları refah içinde yaşatıyor. Hırsızlar utansın.

Her yıl düzenli olarak Ocak ayı içinde belediyenin 1 yıllık gelir gider tablosunu hem belediyeye ait internet sitesine, hem de dev pankarta yazdırarak belediye binasına astıran Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, bu yıl da geleneği bozmadı.

0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

tag heuer carrera womens price montblanc timewalker 2017 replica watches rolex oyster perpetual datejust made in hong kong vintage heuer chronograph replica watches hublot 992703 price panerai limited edition 2015 replica ladies watches ulysse nardin watches platinum brand watches for ladies uk replica watches belfort watch kickstarter breitling yellow face chrono uk replica watches