confessions

piri fani

1. nesil Gammaz - Gammaz -

  1. toplam entry 1196
  2. takipçi 31
  3. puan 43047

tornistan

piri fani
bir deniz taşıtının geri geri giderek dönüş yapması.

Türkçeye en geç 19. yüzyılda İngilizce turn astern kavramından geçmiştir.

Genellikle acil durumlarda kullanılan ve küçük bir çapta çabucak dönme sağlayan bir manevradır.

fernando muslera

piri fani
Hep söylerim: Süper Lig'de 90'lar Hagi'nin, 2000'ler Alex'in, 2010'lar da Muslera'nın yılları oldu diye. Galatasaray'ın son on yılda kazandığı 14 kupanın hemen hepsinde Muslera'nın direkt payı var. Muslera, çok özel bir kaleci.

burak yılmaz

piri fani
Kafayı şampiyonluk ile bozmuş Burak Yılmaz tehlikesi…

Biz ne kadar tehlikeli olduğunu biliyorduk ama krala yetmedi 36 yaşına gelmesine rağmen geç demedi tüm dünya öğrensin istedi, Psg gibi bir takımın hegemonyasına son vermek için ant içmiş…

gökhan inler

piri fani
Adana Demirspor futbolcusu.

2015-2016'da Premier Lig ekibi Leicester City'ye transfer olmuştu.
İnler, Leicester ile Premier Lig şampiyonluğu yaşamıştı.

Bir sonraki sezon formasını giydiği Beşiktaş ile Süper Lig şampiyonluğu yaşadı. 2019-2020 sezonunda Başakşehir formasıyla şampiyonluk Gökhan İnler, 2020-2021 sezonunda formasını giydiği Adana Demirspor forması ile de TFF 1. Lig şampiyonluğu yaşadı.hakem

piri fani
günümüzde en bilindik olanı cüneyt çakır'dır.

Hakem bir karşılaşmayı, bir oyunu, belli bir kurallar bütününe uygun olarak, gerektiğinde kuralları da yorumlayarak yöneten kişi. Anlaşmazlık durumunda onun sözü geçerlidir.

filistin için ne yapılabilir

piri fani
1. Her şeyden önce asla duayı ihmal etmeyin.

2. Alışverişlerinizde İsrail-ABD ürünlerini, İsrail'e destek veren yerli firmaların ürünlerini tercih etmeyin, gerekmedikçe bu firmaların ürünlerini kullanmayın, hatta zorunlu olmadıkça alışveriş tercihinizi mazlumlara doğrudan ya da dolaylı destek sağlayan firmalardan yana kullanın.

3. Filistin'e destek sağlayan yardım kuruluşlarına aldığı yardımların %100'ünü ulaştırması yönünde ısrarcı olun, baskı yapın.

4.sosyal medyada, günlük diyaloglarınızda konuyu gündemde tutun, duyarlılığı artırmaya çalışın.

5. Duyarlılığın Filistin'le sınırlı kalmaması, tüm mazlumlara şamil olması için çaba harcayın.

6. İsrail'e destek veren şirket, kişi, kurum ve yapılarla aranıza mesafe koyun ve onlara bunun gerekçesini hissettirin.

7. İsrail karşıtlığını bir Yahudi düşmanlığına, ırkçılığa çevirmeyin.

8. siyasi ve dini tercihine, Hristiyan veya Yahudi olduğuna bakmaksızın tüm komşu ve arkadaşlarınızın da bu insanlık dışı saldırılarda Filistinlilerin yanında olmasını sağlamak için diyaloglarınızı sıkılaştırın.

9. Filistin'e destek amaçlı yapılan tüm etkinliklere hangi grubun düzenlediğine bakmadan katılın ancak provokasyona karşı dikkatli olun.

10. içinde yer aldığınız ve/veya temasta olduğunuz dernek, vakıf vb sivil toplum kuruluşlarının da konuya duyarlı olmalarını sağlamaya çalışın.

11. Konuyu istismar etmek isteyenler elbette olacaktır. moralinizi bozmayın, siz kendinizden sorumlusunuz. elinizden geldiğince istismarlara engel olmaya çalışın, en azından istismar edenlerden uzak durun.

12. Hükumete ve tüm siyasi partilere Filistin'e sahip çıkılması için tivit, e-posta, telefon.... ile baskı yapın. Zira ancak devletlerin müdahale imkan ve ihtimali sonuç getirebilir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

tag heuer carrera womens price montblanc timewalker 2017 replica watches rolex oyster perpetual datejust made in hong kong vintage heuer chronograph replica watches hublot 992703 price panerai limited edition 2015 replica ladies watches ulysse nardin watches platinum brand watches for ladies uk replica watches belfort watch kickstarter breitling yellow face chrono uk replica watches