confessions

TurinTurambar

1. nesil Yazar - Yazar -

  1. toplam entry 253
  2. takipçi 5
  3. puan 8903

paulo coelho

TurinTurambar
pek çok kitabını severek okuduğum yazarın hayatında inanç konusunda bir dönüşüm yaşamasına yol açan bir olay olup olmadığını merak eder dururdum. bu tip mucizevi olaylar olur pek çok insanın hayatında. onun da varmış meğer böyle bir olay.paylaşayım dedim. http://www.haberturk.com/yasam/haber/1079423-mucize-insanin-ruhunu-huzurla-dolduran-seydir
edit: sayesinde carlos castaneda'yı da keşfetmiş olduğum yazardır. okumaya başladım bile. hayırlısı bakalım.[url=http://www.haberturk.com/yasam/haber/1113416-carlos-castaneda][/url]

memleketin bitmiş olduğunu düşündüren anlar

TurinTurambar
Resmi Gazete'de yayınlanan Bakanlık kararlarıyla ilgili kurumlara et ve hububatta belirlenmiş bir miktara kadar gümrük vergisiz ithalat imkanı getirilmesi memlekette tarım ve hayvancılığın son durumunu gözler önüne sermistir. kendi bugdayimiz,pirincimiz,mısırımız yetersiz demek ki. ayrıca canlı hayvan ve sogutulmus et alımı da hayvancılığın da durumunun iyi olmadığını gösteriyor. bütün bunları daha çok üreterek ucuzlatmanin yolunu bulmamiz gerekiyor.

memleketin bitmiş olduğunu düşündüren anlar

TurinTurambar
ekşi sözlükte simdigelgorbeni adlı yazar tarafından açılan cambridge'de görev yapan türk akademisyenin sitemi adlı başlıkta izlediğim video gerçekten üzücü. videoda yaklaşık 28 dakika konuşan university college london helsinki öğretim üyesi dr.sinan küfeoğlu enerji sektöründe türkiye'nin durumunu detaylı bir şekilde anlatmış. 28 dakika izlediğim akademisyenin samimiyetine inanmamak mümkün değil. koskoca türkiye cumhuriyeti devletinde veya üniversitelerinde bu insanı muhatap kabul etmeyenlere ne söylenilebilir ki. yazıklar olsun. bir kaç yıl sonra mumla gaz lambasıyla aydınlatırız artık evlerimizi. bu adam profesör olduğunda ya da bana kalsa şimdi alacaksın enerji bakanı yapacaksın hemen ama nerde işte.

kuzey kore

TurinTurambar
1984 romanını canlı yaşayan bir ülkedir gibime geliyor. sürekli bir savaştayız hali. yoksulluk desen öyle. yurt dışına çıkmak istesen mümkün değil. özgür irade diye bir şey var mı yok mu belli değil. bugün şu füzeyi attık sevinin lan. ertesi gün lideriniz öldü ağlayın lan. güney kore'de kardeşin, anan, bacın kalmış haberin yok doğru dürüst. halkı dünyada cehennemi yaşadığını hissediyorsa gerçekten yazık.

j.r.r. tolkien

TurinTurambar
yazar adımı silmarillion adlı eserinden seçtiğim fantastik dünyaların efendisi yazar,dilbilimcidir kendisi. eserlerinde kurguladığı dünyalarıyla, elf dili, ork dili gibi kendine özgü diller meydana getirmesiyle, feanor, beren, iluvatar,melkor ,tulkas gibi ilk aklıma gelen karakterlerleriyle hayranlığımı kazanmıştır. ne hayal gücü ne azim varmış kendisinde inanılmaz. en son Beren ve Lúthien'in hikayesi oğlu tarafından ayrı bir kitap olarak yayınlanacaktı bildiğim.

özel üniversiteler

TurinTurambar
kimse dert yanmasın bu okullardan. ehonomi çoh iyi yaklasımı ile bakarsan dünyaya olacağı bu. sonuçta gençler bir milyonuncu sıradan üniversiteye kapak atıyor. üniversiteliyim diyor mu ? diyor. bu okulların sahipleri para kazanıyor mu ? kazanıyor. devletimiz istatistiklerinde yüksek okul mezunu yüzdeliklerini arttırıyor mu ? arttırıyor. sonra işsiz kalmışlarsa da bu da onların sorunu. bir de bunun bir altında temel liseler var ki onu da kara mizah yapmayalım şimdi. biz eğitimci olduğumuz halde kafa yormayı bıraktık bu işlere. ayan olan beyan istemiyor. bist endeksi 106.843 olmuş. eğitimi kim takar.

lord of the flies

TurinTurambar
başlığı açıyon niye yazmıyon. baba akü yok gibi bakıyoz. bakıyom komple yokmuş bir şey hakikaten. güzel kitaptır. büyüklü küçüklü çocuklar bir ıssız adaya düşerler. aralarında iktidar mücadelesi başlar. arada domuzcuk lakaplı bir bebe bu mücadelede öldürülür. onu öldüren şerefsizlere az lanet okumadım. çocuk diye geçmeyeceksin akran baskısının kralı bunlardadır. çok anlatıp da spoiler verir gibi olmayayım. sonunda kurtulurlar da okur da dahil kimse de psikoloji kalmaz. Nobel Edebiyat Ödüllü İngiliz romancı ve şair William Golding'in 1954 yılında yazdığı bir romandır unutmadan. okumayan kalmasın derim.
1
kullerindendoganankakusu kullerindendoganankakusu
sonu gerçek değil dimi lütfen gerçeği söylemedim deyin lütfen lütfen lütfen :((

psikopatlık

TurinTurambar
kevin dutton' ın olağan psikopatlar adlı kitabında psikopatlara özgü olan korkusuzluk,kendine güven,cazibe,acımasızlık ve odaklılık gibi özelliklerin iş hayatında nasıl avantajlar sağladığı örneklerle anlatılır. bazı mesleklerde başarı için psikopat olmak ya da onlara özgü özellikleri taşımak büyük faydalar sağlıyor anlaşılan.

nihal olçok

TurinTurambar
15 temmuz 2016 tarihinde şehit edilen erol olçok'un eşi, abdullah tayyip olçok'un da annesi. bu akşam haber türk canlı yayınında fatih altaylı'ya konuk olmuştur. darbenin en ağır kayıplarını yaşamış olan bu insanlardaki metaneti gördükçe milletimizin büyüklüğünü idrak ediyor insan. darbecilere karşı oğlunun spor salonundan çıkıp köprüye mücadeleye koştuğunu anlattı. ekranlarda darbeden gerçekten zarar gören bu insanları gördükçe milletimiz birbirini daha iyi anlamaya başlayacaktır. allah'tan sabırlar diliyorum kendisine ve tüm şehit ailelerine.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

tag heuer carrera womens price montblanc timewalker 2017 replica watches rolex oyster perpetual datejust made in hong kong vintage heuer chronograph replica watches hublot 992703 price panerai limited edition 2015 replica ladies watches ulysse nardin watches platinum brand watches for ladies uk replica watches belfort watch kickstarter breitling yellow face chrono uk replica watches