akp seçmeni

dulcinea
Mitinglerde çalışmadıkları yerden soru gelince konuşmacıyı fener tutulmuş tavşana çeviren seçmendir.

Halbuki mitingde sorulacak olan soruları makarna paketlerinin yanında önceden dağıtsalar bu sorunlar hiç yaşanmayacak.

-2001'de türkiye tank yapabiliyor muydu?
+hayııııııırrrr!!!
-peki kim iktidardaydı?
+ak partiiiiii....
-hooaaayıııırr...@&₺^%#+
http://youtu.be/ILeLrgQvEkE
elfirâşetüzzerka
(bkz: herkes deli bi siz akıllı) (u::D)
zamanında başörtüsü yüzünden okuyamayan, devlet kurumlarında çalışamayan, oğullarını askeriyede ziyaret edemeyen, okula veli toplantılarına bile gidemeyen kadınlardan oluşur.
çamurlu istanbul sokaklarında kanalizasyonlar arasında paçalarına pislik bulaşa bulaşa işe gitmek zorunda kalan, tüp kuyruğuna, ekmek kuyruğuna, maaş kuyruğuna.... vs vs kuyruklara girmek zorunda kalan amcalardan oluşur.
mahallelerine gelen su tankerleri önünde sırası geçince saç saça baş başa girip kavga eden ninelerden oluşur.
kılıçdaroğlunun batırdığı ssk'nın çalışanlarından oluşur
doğalgazın d sini bilmeyen, kömür kokusu koklayıp astım olan vatandaşlardan oluşur.
diğer partilere oy kaybettiren vatandaşlardır ayrıca. (u:ha bunların dertleri o zaten :D)

adalet ve kalkınma partisi ne oy vermiş seçmenlerden oluşur. kendi hür iradeleriyle gidip besmele çekerek oy pusulasına basmış ve allah vatana millete hayırlı sonuçlar versin, devletimizin başına geçmeye kim layıksa allah onu getirsin diye dualar ederek (gbkz:rey)lerini kullanan seçmendir.
gruda
Ak partiye oy veren seçmendir. Dizilerde temizlikçileri başörtülü olarak oynatırlarya ak parti seçmeni de aynı şekilde algılanıyor ülkemizde. Başörtülü ama işe yaramayan, duygusu düşüncesi olmayan insan gibi. Buna karşı biri olarak seçmenlerine saygı da duyuyorum. İnsanları eğitimsizlikleri ile aşağılamak o kişileri aşağılık yapmaz ona eğitim verememiş öğretmenleri, devleti aşağılık yapar.

Not: bir seçmen olarak siyasetin insanları bu hale getirip birbirine kötü kelimeler yazdırmasına anlam veremiyorum.
kultabisi
milli irade için gerekirse hülooğğğ çeker: https://www.youtube.com/watch?v=b3ulsnQUGao
liderine sonsuz bağlılık gösterir (tabii ki ahlak çerçevesinde): https://www.youtube.com/watch?v=xsG2IJSbOOY
gururdan nefret eder: http://i.ytimg.com/vi/81GB_fT4WLw/0.jpg
dinine bağlıdır: http://img.haberler.com/haber/379/chp-li-aday-adayindan-bulutlarin-uzerinden-mesaj-7018379_4776_m.jpg uluslararası gündemi sıkı takip eder, kültürlüdür: https://galeri7.uludagsozluk.com/241/akp-se%C3%A7meni_495466.jpg
fikri hür, vicdanı hür, irfanı hürdür: http://www.aktifhaber.com/d/other/duvar.jpg .....
bir de alıntı bırakalım kendileriyle ilgili:
''akp'li olmak güzel bir duygu olmalı.
düşünsene komutanlar hapse giriyor seviniyorsun; aynı komutanlar beraat ediyor yine seviniyorsun.

teröristle görüşmeler yapılıyor, halaylarla sınırda karşılanıyor seviniyorsun; aynı teröristlere operasyon yapılıyor, yine seviniyorsun.

esat'la aile fotoğrafları çekiliyor, kucaklaşıp sarılınıyor sevinç içindesin; esat eset oluyor, terörist ilan ediliyor yine sende bir sevinç.

cemaatin olimpiyatlarında sevinçten gözyaşlarını tutamıyorsun; aynı cemaate paralel deniyor, terörist muamelesi yapılıyor yine seviniyorsun.

ne diyeyim, sen de haklısın sevgili kardeşim. bu kadar sevinç yaşatan bir partiyi sevmeyip ne yapacaksınız?''
zinzal
Eleştiri kabul etmez hale gelmiş seçmendir. Eleştiri kısmı çoğu zaman çok acımasızca oluyor orası farklı tabi. Bir seçmeni eleştiriyorsanız şunu göz önüne almanız gerekir. Bu seçmen bu ülkenin insanı ve bu ülkede demokrasi var ve bu şekilde işliyor işler. Demokrasiyi getirene kızın o zaman.
elfirâşetüzzerka
eleştirilme kelimesinin hafif kalacağı şekilde iğrenç hakaretlere maruz kalmış seçmenlerdir. mesela; (bkz: bu başlığın dünkü hali)
dilerseniz dün başlık sahibi tarafından yazılan entrylerin ekran fotolarını paylaşayım. hakaret mi eleştiri mi siz karar verin
seviyesiz ve edepsiz olmadığı, kişiliğimize hakaret boyutuna varmadığı sürece eleştiriye açığız, hem de diğer siyasi parti seçmenlerinin olmadığı kadar. mümkünse necaset kokan eleştirilerinizi kendinize saklayın.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

tag heuer carrera womens price montblanc timewalker 2017 replica watches rolex oyster perpetual datejust made in hong kong vintage heuer chronograph replica watches hublot 992703 price panerai limited edition 2015 replica ladies watches ulysse nardin watches platinum brand watches for ladies uk replica watches belfort watch kickstarter breitling yellow face chrono uk replica watches