twitter

zinzal
Kurulalı on yıl olmuş. Zaman su gibi akıp gidiyor.

--- (gbkz: spoiler) ---

Bunu sensiz başaramazdık!
On yıl önce bugün, her şey tek bir Tweetle başladı.
O günden beri birlikte muhteşem bir şey inşa ettik. Her gün, milyonlarca insan en çok önem verdiği şeylerle ilgili bağlantı kuruyor ve dünya çapındaki etkimiz hayallerimizin ötesine ulaştı.
Doğum günümüzde, Twitter'ın bugünlere gelmesini sağladığın ve yarınımızı şekillendirdiğin için sana teşekkür ediyoruz. Nice on yıllara.


--- (gbkz: spoiler) ---
spazmoldum
#weloveerdogan etiketini en üst sıraya çıkmasından iki saat sonra kaldırmışlar ..

twitter; küreselcilerin sosyal medyası .. yapılan algı operasyonlarının biri daha böylelikle ortaya çıkmış oldu ..

sentez: uyanık olalım, cumhurbaşkanımızı ve ülkemizi bu küreselcilere yedirmeyelim ..
abuzeroklava
19 Eylül tarihi itibariyle Alıntı yapılan tweet’ler de karakter sayımına katılmayacak. Aynı şekilde Twitter, artık .gif’ler, resimler, anketler, Vine’lar ve benzeri bağlantıları 140 karakter sınırına dahil etmeyecek. Twitter’ın karakter sınırından medyanın kaldırılması fikri, aslında Mayıs ayında Twitter deneyimini geliştirmek için yapılan çabaların parçası olarak ortaya çıkmıştı ancak bunun gerçekleştirileceği bir tarihten bahsedilmemişti.

[http://www.malayani.com/kategoriler/sosyalmedya/twitter/twitterda-karakter-yeniligi/ tık tık]
abuzeroklava
yakın zamanda kapanır inşallah. Reklam ve gelir olaylarını düzgün yapamıyorlarmış. Gelir olmayınca o kepenk kapanır inşallah.
Rıhtım
cıvıldamak, kıkırdamak, kıs kıs gülmek, heyecandan titremek, sesi titremek demek olan kelime.
Yumurtlamak falan olsaydı daha mantıklı olurdu.


bobiler
Twitter'ın ürün müdürü Jesar Shah, kullanıcıların kaydettikleri tweet'lerin özel olacağını ve diğer kullanıcılara gösterilmeyeceğini açıkladı. Öte yandan tweet'i kaydedilen kişi ve sayfalar da bundan haberdar olmayacak.
Kullanıcılar bugüne kadar daha sonra okumak istedikleri içerikler için beğeni (kalp) tuşunu kullanmak durumunda kalıyorlardı fakat bu hareket tüm kullanıcılar tarafından görülüyordu.
Twitter'a eklenmek üzere olan bu özelliğin üçüncü parti uygulamalar tarafından halihazırda sunulduğunu belirtmekte fayda var. Pocket gibi üçüncü parti uygulamalar aracılığıyla tweet'ler kaydedilebiliyor.
angarali
Tweet'lere 140 karakter sınırı yüzünden sığdıramadığınız düşünceleriniz, esprileriniz ve nicesi artık daha geniş bir alana kavuşuyor. Twitter'un duyurduğu yeni 280 karakter sınırlaması size yazılarınız için 2 kat daha fazla yer sunacak.
Twitter Kurucusu Jack Dorsey'nin de kendi hesabından tam 280 karakterlik bir Tweet ile duyurduğu bu yenilik Twitter için devrim niteliğinde.Peki, Twitter bunu neden yaptı?
Twitter orijinal 140 karakter sınırını, Tweet'leri SMS'lerin 160 karakter sınırına sığdırmak için belirlemiş. Aradaki 20 karakter farkını da kullanıcı isimlerini sığdırabilmek için düşmüş. Başlangıçta Tweet'leri kısa ve kolay okunabilir hale getiren bu durum, zamanla mecranın en tanımlayıcı özelliği oluverdi. Ancak zaman Twitter'a daha uzun süre cömert davranmadı. Büyüme ivmesi yavaşlayan ve reklam seçeneklerinde 140 karakter sınırından şikayetçi birçok reklamveren bulunduran Twitter, yeniliğe ihtiyaç olduğunun farkına vardı. Birkaç söylentiyle başlayan karakter sınırlamasındaki esnemeler ile önce Tweet'lerdeki link ve fotoğrafları, ardından da mention'ları 140 karakterden düşmemeye başladı.
Tweet uzunlukları her ülkede sorun yaratıyor mu?
İngilizce, İspanyolca, Almanca gibi her harfin tek sese karşılık geldiği diller karakter sınırlamasına en çok takılan diller. Oysa alfabeleri dolayısıyla Japonca, Çince ve Korecede bu sorunla karşılaşılmıyor.
cayisallama
pornografik hesaplar olmasa bu gün hiç bir işe yaramayacak düzeye düşer.

Reklam politikası bu şekilde devam ederse belki kapanmaz ama git gide kan kaybedecektir.

İnşallah tez vakitte kaybeder.
gruda
Twitter 280 karakter olmuş bu demek oluyor ki daha fazla boş boş tüm gün aşk mesajı yazan arkadaşların mesajlarını göreceğiz.Onlara gün doğdu ama bizler maalesef en çok etkilenen kesim olacağız.
cayisallama
devletlerin, ülkelerin, siyasetçilerin, sanatçıların ve dahi bi ton insanın hesabının bulunduğu sosyal medya platformu. İnsanlar çok benimsedi çok.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

tag heuer carrera womens price montblanc timewalker 2017 replica watches rolex oyster perpetual datejust made in hong kong vintage heuer chronograph replica watches hublot 992703 price panerai limited edition 2015 replica ladies watches ulysse nardin watches platinum brand watches for ladies uk replica watches belfort watch kickstarter breitling yellow face chrono uk replica watches