confessions

hyperion

1. nesil Yazar - Yazar -

  1. toplam entry 545
  2. takipçi 1
  3. puan 14349

ilaç sektörü

hyperion
şimdiki aklım olsa gibi pişmanlık ifadesi ile başlayarak, enerji ve silah sektöründen sonra gelen en büyük sektördür. bir çok hastalığın çaresi mevcut olmakla beraber, vahşi kapitalizmin; ölmesin ama sürünsün daha çok ilaç alsın daha çok hasta olsun olsun da olsun gebermesin ama cebindeki para bana gelsin sistemi ile çalışan sektördür. dünyanın en iyi tıpçılarının dahi günümüzde alternatif tıp'a yöneldiği dünyadan selamlar.

faiz

hyperion
öteki tarafta kazığa oturtulacağını düşündüğüm (allahım affet :D) ceza sisteminin yaşadığımız dünyadaki sebebidir.

iyi parti

hyperion
kararsızlar dağıtıldıktan sonra bla bla bla sonuçlarına göre barajı aşıp kulvarındaki mhp'yi baraj altı bırakacağı iddia edilen fetö, v.b. hükümet tarafından cezalandırılıp ötekilenmiş kişilik(siz)lerin toplaşıp siyaset yaparız heyycilerin partisidir.
öngörülerim; seçime yakın ağır gündemlerle karşı karşıya kalıp baraj altında kalacak partidir.

vekalet savaşları

hyperion
son 10 yıldır maksimum seviyede yürütülen savaşların terminolojideki adıdır.
dibimizdeki topraklara bakıldığında küresel odakların vekalet hamleleri ile ülkelere açılan savaşları net bir şekilde görebilirsiniz.

yenilenebilir enerji okullu oluyor

hyperion
okulların çatısı güneş panelleri ve rüzgar tribünleri ile donatılabilir. Hem elektirk ihtiyacını giderir hem de ihtiyaç fazlası elektiriği satarak gelir elde eder. inanmayacaksınız belki ama kış vakti en küçük okulun dahi aylık elektirik faturası 1500 tl'den aşağı değil!

antisemitizm

hyperion
60 milyon insan öldü 2. Dünya harbinde. Bunun 2 milyonu yahudi diye iddia edilir fakat Almanya'nın tarih arşivinde Holokost'u araştırmak yasaktır. 2 milyon asker olmakla beraber 58 milyon sivil içinde sadece 2 milyon yahudi (net ve kesin rakam değil! Nerde yapıldığı kesin değil!) ölümünün dram olarak yansıtılması insanlık dışıdır. Velev ki katledildi Filistinlilerin suçu ne ? ( Ahmedinejad )

eren bülbül

hyperion
Daha iki hafta önce Karadeniz'de büyük bir yapılanma ve savaş hazırlığının olduğunu bildirilmişti. Gürcistan'daki Ermeni diyasporasında örgütlenip Karadeniz'de eylem yapılacağı biliniyordu. Bile bile göre göre.
Allah rahmet eylesin.
Eren iyi ki varsın :(

reverans

hyperion
karşıya saygı göstergesi olarak dizlerin bükülüp selam verme pozisyonu diye aklımda kalmakla beraber fransa ve ingilterede hala yaygındır.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

tag heuer carrera womens price montblanc timewalker 2017 replica watches rolex oyster perpetual datejust made in hong kong vintage heuer chronograph replica watches hublot 992703 price panerai limited edition 2015 replica ladies watches ulysse nardin watches platinum brand watches for ladies uk replica watches belfort watch kickstarter breitling yellow face chrono uk replica watches