confessions

tltcnbk

1. nesil Yazar - Yazar -

  1. toplam entry 34
  2. takipçi 2
  3. puan 3718

bosna hersek

tltcnbk
Bosna ismi hakkında farklı rivayetler vardır. rivayete göre zamanın İsevi dervişleri İncil'de adı geçen ahir zaman Peygamberi olan peygamberimiz HZ Muhammed Mustafa s.a.v. ı görmek için yola düşerler. zamanın şartları gereği uzun ve meşakkatli bir yolculuk sonunda yalin ayak ve perişan bir halde mübarek topraklara varırlar. ancak geldikleri zaman Resulullah vefat etmiş yerine vekil olan Ebubekir efendimiz de irtihaletmiş ve yerine Hz Ömer efendimiz vekalet etmektedir kendileri Ömer efendimize ulaşırlar ve kendilerini uzun yoldan geldiğini kendi kutsal kitaplarında yani İncil'de bahsedilen ahir zaman Peygamberine tabi olmak için geldiklerini söylerler. Ömer efendimiz Resulullah'ın vefat ettiğini söyler ve onlara İslamiyeti anlatıp onları İslamiyet'e davet eder onlar da kabul ederler. daha sonra nereden geldiklerini sorar onlar da geldiğimiz yerin bir ismi yok derler. Bunun üzerine İslam halifesi geldiğiniz yere bir isim verelim der. yalin ayak onca yolu gelmis olan o Isevilere ömer efendimiz kendi dillerinde "yalın ayak" ne demek diye sorar ve memleketinizin isminin yarısı sizden olsun yarısı bizden olsun der. "yalın ayak" manasına gelen "Bos" ve arapçada "bizim" manasına gelen "na" sözcüklerini bir araya getirerek BOSNA ismini verir. (Ala rivayetin.)

boşnak kızlar

tltcnbk
Uzun zamandır bosna da yaşıyorum. Aslına bakmak gerekirse boşnak-türk ilişkilerini yerinde görmekte fayda var, zira türküyeden görüldügü gibi değil. Bu münasebeti çok güzel anlatan bir söz var aslında..." Türkün tavuğu Boşnaka kaz görünür, Boşnakın karısı Türke kız görünür."

türk telekom

tltcnbk
türk telekom gibi firmaları ya rekabet ortamında özelleştirmek lazım ya da devlet elinde revizyon yapıp kontrol mekanizmasını geliştirmek lazım. ben de ikinciden yanayım. eski yugoslav modeli gibi bir yönetim.

suriyelilere vatandaşlık verilmesi

tltcnbk
Ahali bir silsile yazayım ilişkilerini bulun. Van depremi, kentsel dönüşüm yasası, metro ve raylı sistem haritası, Suriyeli göçmenlerin kabulü, Suriyenin boşaltılması, İstanbul kanal projesi, fener rum patriğinin Avrupalı bazı ülkelerce ekumenik kostantinapol devlet başkanı olarak tanıtılması ve son olarak İstanbul'a girişlere vize uygulaması.

başkanlık sistemi

tltcnbk
Türk milleti ve İslamı kabul etmiş tüm toplumlar soslojik olarak tek baştan yönetilmeye alışıktır. Ancak şu an içinde olduğumuz durum ve kendilerini yönetici olarak addeden zaatların bu makamı milletin yararına değil şahsi çıkarlarına kullanacağını düşünüyorum. Tabiki bu benim fikrim.

ramazanda sabah ezanının erken okunması

tltcnbk
Hz Aliye bir müşrik gelir ve derki: neden namaz kılıyorsun sen de ben de toprak olacağız. Hz Ali: eğer senin inancın doğru ise ikimiz içinde bir azap yok, toprak olacağız. Ama benim ki doğruysa... İlmi Mantık ve Usulü Fıkıh bilmek lazım. siz en iyiysi erkenden bırakın. niye tereddütü tercih edesiniz.

müslüman

tltcnbk
'müslüman' kelimesine lügaten bakmakta faide vardır. 'seleme' fiilini İf'al babına nakladip masdarını çekersek islam kelimesi, ismi failini çekersek müslim kelimesine ulaşırız. (seleme => esleme, esleme yüslimü islamen fahüve müslimün.) if'al babının binası da (kelimeye kattığı mana) lazım fiili müteaddi yapar. yani; bağladı yerine bağlandı manasınadır. istilahan yani içerdiği mana ise 'teslim oldu' dur. yani müslim (müslüman) kayıtsız şartsız teslim olan manasınadır.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

tag heuer carrera womens price montblanc timewalker 2017 replica watches rolex oyster perpetual datejust made in hong kong vintage heuer chronograph replica watches hublot 992703 price panerai limited edition 2015 replica ladies watches ulysse nardin watches platinum brand watches for ladies uk replica watches belfort watch kickstarter breitling yellow face chrono uk replica watches