confessions

yakbenivatankurtulsun

1. nesil Yazar - Yazar -

  1. toplam entry 788
  2. takipçi 15
  3. puan 30969

akp'li ünlüler

yakbenivatankurtulsun
Birçoğunun samimi olmadığı kanaatinde olduğum ünlüler. Yani ünlülere bakıyorum, bir de AKP'nin fikirsel alt yapısına zıtlar tamamen. İstisnalar hariç. Akp kendi getirmek istediği veya getirmesi ön görülen sistemi getirse hepsi aç kalır. Bu durumunda farkındalar diye düşünüyorum. Ama tabi ki, bunlar AKP'nin gücünden nemalanmaya çalışıyor. Bence böyle, yanılıyor olma ihtimalimde var elbette.

smmm sözlük yazarlarının itirafları

yakbenivatankurtulsun
Biraz evvel bir kızdan felaket hayat hikayesini dinledim. Ve gerçekten bu memleketin insanından tiksindim. Lanet olası toplumsal kriter ve algıların kölesi olduğumu birkez daha farkettim. Eğer bu toplumsal baskının kölesi olmamış olsaydım, o kıza istediği hayatı verebilirdim, her şeye rağmen. Bu sebeple kendimden de tiksindim. Bazı insanlar gerçekten yaşamamalı.

intihar notu

yakbenivatankurtulsun
hiç intihar etmediğim için o psikolojiyi bilmediğimden şöyle bir tahminim var;
not bırakmakta farklı amaçlar olabilir;
1- arkasında kalanların üzülmesini istiyordur, ve onların sebep olduğunu yazabilir.
2- kimsenin üzülmesini istemiyordur, bu durumun kimsenin suçu olmadığını yazabilir.
3- intihar etmenin hayata karşı alınmış bilgece bir tavır olduğunu zannediyor olabilir, ve bunu belirtmek istemiş olabilir.
biraz daha arttırabilir.
bu notlar dışardan bakıldığında şov gibi gözükse de intihar eden bir insanın pek akli melekelerinin yerinde olduğu söylenemez. zaten aklı tam yerinde olsa, kendini öldürmek yerine çözüm arayışına girmeyi tercih eder.
tanım: son sözdür.

kavga

yakbenivatankurtulsun
bir cem karaca şarkısı.

üç kardeş emaneti aldılar bir dereden,
ilyas temel süreyya kürekler sıya sıya
emanet makinalı, tüfekler hotchkis marka

karadeniz denizdir, kah uslu kah delidir
delidir karayeldir, karayel oy karayel
karayel oy karayel kara haydaa

rüzgar yaman esiyor, taktılar kürekleri
yele karşı çekmekten kırıldı bilekleri
karadeniz uşağının yoktur can yelekleri

hatçe ümmü gülizar kıyıda bekliyorlar
sırtlayıp tüfekleri cepheye taşımaya
cepheye taşımaya cepheye haydaa

ilyas temel süreyya dönmediler geriye
hatce ümmü gülizar gittiler o dereye
aldılar tüfekleri kürekler siya siya

ilyas temel süreyya hatce ümmü gülizar
bir yastığa baş koyar, bir tetiğe basarlar
bir tetiğe basarlar, bir tetiğe basarlar

kavganın haklı olanı erkek dişi bilmiyor
bütün halk birlik olmazsa kavga haklı olmuyor

zaman makinesi

yakbenivatankurtulsun
zaman makinesi ile geleceğe yolculuk daha mantıklı geliyor. elimizde olması gerekenler;
-ışık hızına yakın ve donanımlı bir araç
-hiç bitmeyen bir yakıt
-kimsenin müdahil olmayacağı bir güzergah
-bir adet yolcu
bu aracı bir güzergaha oturttuğumuzda ve dünyadaki zaman ile 15 sene çalıştırıp aracı durdurduğumuzda aracın içindeki kişi için sadece 1 gün geçmiş olacak. bu kişi kendisi için geçen bir günde 15 sene sonrasına geleceğe yolculuk yapmış olacak. çünkü zaman hıza göre değişkenlik gösterir ve hızlı ortamda zaman daha yavaş akar. bu cern'deki deneyler esnasında da bazı mikro organizmalar üzerinde gözlenmiş ve çarpıştırıcı üzerindeki organizmalar, dışardaki cinslerine göre çok daha fazla yaşamaktaymış. tabi şu an bir insanı geleceğe göndermek gibi bir teknoloji mevcut değil.
geçmişe yolculuk ise, pek mümkün gibi gözükmese de tabi ki bu, teorik olarak mümkün. geçmişe yolculukta, eğer zaman yolcusu hayatını kaybederse, gelecekte olmayacağından, geçmişe de yolculuk yapması mümkün olmayacaktır, ancak geçmişe de yolculuk yapmış bulunmakta. bu yüzden bir paradoks var.
ve bu durumda geçmişe yolculuğun mümkün olmadığını varsayarsak, geleceğe yolculuk yapan bir kişi geçmişe geri dönemeyecek.

uzaktan kumanda

yakbenivatankurtulsun
ilk televizyon uzaktan kumandası amerikalı zenith firması tarafından piyasaya sürülmüştür. ilk tv kumandası televizyona bir kablo ile bağlıydı. adına "lazy bones" yani tembel kemikler" demişlerdi. neden dendiği işlevinden anlaşılıyor. eğer bir kişi bir sene boyunca uzaktan kumanda kullanmasa, senede ortalama kilo verebilir. ama bir kilo içinde kimse o zahmete katlanmaz.http://www.tvhistory.tv/1950_Zenith_Wired_Remote.JPG

ekşi sözlük

yakbenivatankurtulsun
sadece öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler başlığı için bile okunabilecek sözlük. her ne kadar kişisel olarak pek ahlaklı gözükmeyen bir kitle olsa da, yazarları gayet kaliteli ve bilgilidir -son dönem hariç-. birçok şey hakkında gayet tatmin edici bilgilere ulaşabilirsiniz.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

tag heuer carrera womens price montblanc timewalker 2017 replica watches rolex oyster perpetual datejust made in hong kong vintage heuer chronograph replica watches hublot 992703 price panerai limited edition 2015 replica ladies watches ulysse nardin watches platinum brand watches for ladies uk replica watches belfort watch kickstarter breitling yellow face chrono uk replica watches