tahammül

abuzeroklava
Bir kardeşim şu notu göndermiş.
--- (gbkz: spoiler) ---Sabah, müdavimi olduğum sebze halinin karşısındaki amele kahvesine uğradım. Bir masada benimle aynı yaşlarda dört kağıt hurdacısı vardı, muhabbet ettik. Halepliymişler, biri suriye'de baas partisinin uyelerinden radikal bir solcu, biri türkmen milliyetçisi, biri kürt diğeri ise arap/türkmen melezi ve tarikat ehliymiş. Sordum, 'abi biz suriye'de bırak aynı masada oturmayı, aynı caddede bile birbirimize tahammül edemezdik, şimdi vatan elden gitti, aynı çöplüğü karıştırıyoruz' dediler...

--- (gbkz: spoiler) ---

sarılma ihtiyacı

hermione
Bu ihtiyacı ciddi ciddi hisseden var. Sarılma açlığı. Abartmayın kardeşim, çarşıda görür ooo canıımm muc muc, otobüste görür, markette görür... Cıvık bacım afedersin... Sarılmalarından da öpmelerinden de hoşlanmıyorum. Mümkünse anne baba eş çocuk ve çok yakın akraba dışında sarılmayalım. Ayrıca yurdum kadınlarına sesleniyorum. Sarılınca bir de öpüyonuz ya; işte 2 defa mı 3 defa mı öpülecek ortak karara bağlayın. Bana kalsa ben hiç öpmememkten yanayım ama var ya böyle bir adetimiz sarılıp havayı öpüyoruz, işte ben hep yanlış hamle yapıyorum bilesiniz. 2 yanaktan öpeni 3lüyorum. Bazen bitti sanıyorum bitmiyo mal gibi kalıyoz. Bu arada bu durumu sadece bağyanlar anlar erkekler kasmayınız. Evet cicişler karşılaştığımızdaki havayı öpme sayısı kaç olsun?

erkeklerin romantizm anlayışı

imschrolled
ön yargıdır. o ana özel ses tonu yeter. romantizm detaylarda gizlidir. küçük bir bakış, elinden nasıl tuttuğun vs. bir bütünlük.

teoriye dökmeden, o andaki duyguyu hiçbir şeyi düşünmeden iki kişinin hissetmesi gibi bir şey. bu da aslında tek taraflı değildir, bir ilham perisi şart... tabi burada salt bir hazcılık yok bunun yerine, daha bir saflık var. o ağladığı için, onunla birlikte kalpten ağlamak gibi...

kiralık ev

cayisallama
mülk sahiplerinin gelir oluşturması için mülklerini geçici olarak kullandırması ve karşılığında para almasıdır. Tam olarak para dediğimiz şeye kira diyoruz ancak bu kiranın dışında tepozitoydu, faturalardı bir sürü derdin olduğu da aşikar doğrusu. Bi de sahibinden olan kısmı vardır bu işin en güzelidir yok emlakçıdan tutacaksanız bir kira bedeli de ona vermek zorunda kalıyorsunuz.

Bir camda gördüğünüzde heycanlandırır sizi ister istemez.

diş doktoru

atanamayan yeni mezun
tam bir buçuk aydır ağrısını çektiğim diş. özellikle sabahları... her sabah uyanır uyanmaz sevgili gibi kendini hatırlatabilir mi arkadaş? pek çok doktora gittim, danıştım. onur hocayla tanıştım en son. plusdent'e gitmiştim. genel olarak estetik, gülüş tasarımı gibi konularda uzmanlaşmışlar. tereddüt ettim burada mı muayene olmayalıyım diye. küçük bir şeymiş gibi geldi benim problemim bu kadar profesyonel ekiple. fakat o kadar yakından ilgilendi ki. neyse 32 diş gülemesem de bu acıya son verdi diş doktorumuz.http://onurozturk.com/

okumaya değer hikayeler

abuzeroklava
New York'ta bir bankanın önünde duran son model Rolls Royce otomobilden inen adam, hızlı adımlarla bankaya girdi ve önüne çıkan ilk görevliye, bireysel kredi için başvuruda bulunmak istediğini söyledi. Görevli onu, müşteri temsilcisine götürdü. Adam, çok acele bir is için Avrupa'ya gitmek zorunda olduğunu ve bu nedenle bir hafta vadeli beş bin dolar krediye gereksinim duyduğunu söyledi. Müşteri temsilcisi kısa bir araştırma yaptıktan sonra. \"Ticari ve mali sicilinizi inceledik. Bu krediyi almanız için bir engeliniz yok\" dedi ve ekledi: Fakat bir konuyu belirtmeliyiz. Bizim bankamızla daha önce hiç çalışmamışsınız. Banka olarak sizi resmen tanımıyoruz. Bu nedenle, söz konusu krediyi verebilmemiz için karşılığında sizden bir teminat almak zorundayız\". Adam cebinden Rolls Royce'un anahtarını çıkardı, bankanın müşteri temsilcisine uzattı: \"Çok acelem var, uçağa yetişeceğim.\" dedi. \"kapıdaki Rolls Royce' umu teminat olarak alabilirsiniz\". Kredi işlemleri çok hızlı bir bicimde tamamlandı. Banka Rolls Royce otomobili bankanın garajına çektiler, adama da beş bin dolar krediyi verdiler. Müşteri temsilcisi, kişisel merakını gidermek için bir hafta boyunca özel bir araştırma yaptı ve bankalarının bu yeni müşterisinin çok büyük bir is adamı ve çok büyük bir servet sahibi olduğunu öğrendi. Bir hafta sonra adam yeniden gelip, borcunun anaparası beş bin dolarla, bir haftalık faizi dokuz bucuk doları ödedikten sonra, müşteri temsilcisi bir turlu yenemediği merakının dürtüsüyle sordu: \"Sizin, çok büyük bir is adamı ve çok büyük bir servetin sahibi olduğunuzu öğrendim\" dedi. \"Yalnızca kişisel merakımdan soruyorum. Lütfen söyler misiniz, sizin için çok küçük bir miktar olan beş bin dolarlık krediye neden gereksinim duydunuz?\" Adam hafifçe gülümsedi: \"Siz de bana lütfen söyler misiniz?\" dedi. \"Böyle lüks bir otomobili, New York'ta hangi kapalı garaja, bir hafta boyunca dokuz bucuk dolara bırakabilirsiniz?(para kazanmak sadece çalışma ve hırsla olmaz,zeka da gerekir..

kiralık villa

frenchboy
zenginler için mesken fakirler için dizilerde gördüğü pembe panjurlu evler, orta halli aileler için de 1 hafta 10 günlük falan havuzlu dinlenme yapılacak tatil mekanlarıdır.
eşi kapalı erkekler için ya da çocuklarla gittiğim hiçbir yere sığamıyorum diyen aileler için gepgeniş mis gibi havuzlu, manzaralı, orman havasında keyif yapma yerleridir. ben eşim ile balayı için rezervasyon yaptırmıştım. harika bir 4 gün geçirdik. dinlenmek istiyorsanız eğer kesinlikle bu villaları tercih edebilirsiniz. konumu, peyzajı, içinde kullanıma sunulan malzemeleri ve havuzu çok iyi. deniz manzaralı ve ayni zamanda bahçesi var. her odanın ayrı kliması mevcut. netten bulmuştum, fiyatı da uygun gelmişti. hemen erken rezervasyondan faydalanmıştım. memnun da kaldım.

https://www.villakiralik.com/

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

tag heuer carrera womens price montblanc timewalker 2017 replica watches rolex oyster perpetual datejust made in hong kong vintage heuer chronograph replica watches hublot 992703 price panerai limited edition 2015 replica ladies watches ulysse nardin watches platinum brand watches for ladies uk replica watches belfort watch kickstarter breitling yellow face chrono uk replica watches