ak parti'nin ülkemize kazandırdıkları

spazmoldum
Başbakan Ahmet Davutoğlu, geçtiğimiz hafta dünyaca ünlü U2 müzik grubunun İrlandalı solisti Bono ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Kongre üyelerini Çankaya Köşkü’nde kabul etti.

Bono bir sanatçı duyarlılığı ile Türkiye’nin mültecileri ağırlama konusunda dünyada zirvede olduğunu belirterek şunları söyledi: “Bu sizin yaptığınız aslında sıradışı bir şey, bir nezaket dersi. Senelerdir süren bu çatışma esnasında, onlar komşularına kapılarını açtılar, bu yapılanlar tüm dünyaya ders niteliğinde. Siz mültecileri ağırlama konusunda, dünyada zirvede olan ülkesiniz. Siz burada Türkiye’de bambaşka bir model uyguluyorsunuz ve sizin bunu nasıl başardığınızı, bu modeli anlamamız lazım.”

--

islam medeniyetinin; dünyaya sunacağı değerlerden birini gösteriyoruz kapıları açarak ..

adamlar mülteci botlarını vurup batırıyor, içindekileri çocuk çocuk demeden öldürüyor yahu .. bundan daha alçakça bir davranış şekli olabilir mi .. bir onlara bakın bir de bize ..

hastanede yatmak

hermione
Bu aralar yaptığımdır. Değişik izlenimlere sebebiyet vermiştir. Yemeklerin çok da iyi olmaması, yaşlı teyzelerin ben tuvaletteyken anlaşmış gibi kapıyı açması, doktorların genelde seni sallamaması, hemşirelerin görev bilinci olup yoğunluktan sinirli olmaları, evini aileni kuzucuğunu özlemek, yatış ve rapor süresinde öğrencilerinin durumunu merak etmek, geri kaldılar diye üzülmek, sebepsiz ağlamak, pis yerlerde duş almak zorunda kalmak, kapıları peçeteyle tutup mikrop kapmadığını düşünmek, sabah altıda çarşaf değiştirmeye gelen hizmetliler, havasız portakal kokulu odalar, ümit, umut, hüzün bazen de sevinç... Şükür sebebidir o da ayrı bir durum.
Not: iyiyim inş iyi olacağım olumsuz bir durum yok bu konu ile ilgili özel mesaj atmayınız... Sadece sıkıldım paylaştım...

shell

werty
bir bp olmayandir. bp den alinan benzin/mazot digerlerine gore hem performansi arttirmaktadir hemde dah fazla km. yaptirmaktadir.

bir işe başlarken bir diğerine yönelmek

cayisallama
Ders çalışmak için ise bu birkaç öneri...

1)Çalışmaya başlamadan önce yapılacak ilk iş çalışma ortamının hazırlanmasıdır. Çalışacağımız oda olabildiğince sesiz olmalıdır ve aynı zamanda odanın iyice havalandırılması gerekir.2)Çalışacağımız masanın üzerinde, dikkatimizi dağıtacak, derse odaklanmamızı engelleyecek herhangi bir nesnenin olmaması gerekir. (Misal bilgisayar :D )Çünkü verimli ders çalışmakta sıkıntı çeken birinin en önemli şikayeti odaklanamamak, konsantre olamamaktır.3)Ders çalışırken karnımızın aç veya çok tok olmaması gerekir.(Açken genelde başımız ağrıyor diye çalışmayız, tokken ise miden taş gibi oldu diye çalışamayız. Vurur kafayı güzelde yatarız :D )
4)Ders çalışırken oturma pozisyonumuza dikkat etmeliyiz. Bunun için rahat bir sandalye seçmeliyiz. Bir koltukta veya yatakta uzanır vaziyette ders çalışmak bizi aşırı gevşetir ve uykumuzun gelmesine sebep olabilir.
5)Ders çalışırken asla televizyon karşısında olmamalıyız. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi çalışırken sadece çalışacağımız konuya odaklanmamız gerekir. Televizyon, bilgisayar veya müzik, çalışacağımız konuya odaklanmada bizi zor durumda bırakabilir. ( Sözel derslerde bu maddeye katılsam da sayısal derslerde müzik tamamen konuya odaklanmamızı sağlıyor.)
6)\"Acaba sınavı kazanabilecek miyim?\",\" Sınavı kazanamazsam ne yaparım, ailemin yüzüne nasıl bakarım?\" Bu tip sorular ders çalışırken birçoğumuzun aklını kurcalar. Bu soruların bizim sınavda başarılı olmamıza en ufak bir yararı olmayacağı gibi aksine zarar vereceğini bilinçli bir şekilde kavrarsak o zaman bu soruların aklımızı kurcalamasından da kurtuluruz.
7)Ders çalışırken belirli aralıklarla çalışılan konunun tekrar edilmesi, o konunun akılda kalıcılığını arttırır.
8)Ders çalışma esnasında uykunuzun geldiğini, yorulduğunuzu hissettiğiniz anda ders çalışmayı bırakın. Çünkü kendinizi yorgun ve uykulu hissettiğinizde çalışacağınız konuya odaklanmada zorluk çekebilirsiniz.
9)Ders çalışma ve dinlenme sürenizi mutlaka iyi ayarlayınız. Ortalama 50 dakika ders 10 dakika da dinlenmek için zaman ayırınız.(Biz genelde 10 dakika ders yapıp 50 dakika dinleniyoruz :D )


10)Ders çalışmaya başlayacağınız zamanı çok iyi ayarlamalısınız. Günün en verimli zamanı sabah saatleridir. Çünkü o saatlerde zihnimiz henüz boştur. Yeni bilgiler edinmeye hazırdır. Ama iyi bir uykudan sonra güzel bir kahvaltı yaparak ders çalışmaya başlamak en etkili yöntemdir.11)Ders çalışmaya başlamadan önce ödevlerinizin neler olduğunu, hangi derslere sırasıyla çalışacağınızı, o gün gördüğünüz derslerle ilgili tekrarlarınızı nasıl yapacağınızı iyi bilmeniz gerekir. Çalışma masasına oturup da dakikalarca acaba ben bugün ne çalışsam gibi düşüncelerle zamanınızı boşa geçirmeyin.
12)Son olarak ders çalışmanız bittikten sonra çalıştığınız, yeni öğrendiğiniz konu hakkında, çalışırken tuttuğunuz notlara son bir kez göz gezdirip, eksik olduğunuz veya tam olarak anlamadığınızı hissettiğiniz yerleri tekrarlayın. Ve de neler öğrendiğinizi çalışmanız bittikten sonra bire yere yazın. Hangi konuyu öğrendiniz, hangi konuyu tekrar ettiniz, hangi testleri çözdünüz bunları bilmenizde yarar vardır.

yaşamak vs ölmek

yakbenivatankurtulsun
Bazen eşdeğer oluyor.

Doğarsın ve kartopu gibi dertlerin birike birike büyür. Sonra ölüme çarparsın dert felan kalmaz. Öldün de bitti mi her şey asıl sıkıntı o zaman başlayacaktır. Birikmiş bir kartopu vardır ve ne kadar çabuk eritirsen o kadar iyi.


Ama elinde yaşamak varken, kıymetini bilmeli insan.

küşleme kebaphan

Rıhtım
Antep'te tarihi İpekyolu üzeri BaşPınar'da yer alan kebapçı. Tercihi onlara bıraktığınızda masadan mutlu ayrılmanız mümkün. Salatası ayranı servis kalitesine kadar tüm detayları ile 10 numara restoran. aldığım duyuımlara göre sahibi Kebapçı Halil Usta nın yanından ayrılmış. Şahsi görüşüm ayrılırken lezzetini de tutturmuş.

açık alanda eğitim

imschrolled
mahmut hoca modeli eğitimdir. norveç'te okul hayatına ilk defa başlayacak çocuklar binaya hapsedilmezmiş. bunun yerine doğada, ağaçların arasında eğitim görürlermiş. bir tür ulusal bilinci yaşatmak adına yapılıyormuş. sırf bu nedenle, soğuk iklime karşı çocuklar dirençli oluyormuş, adaptasyon açısından.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

tag heuer carrera womens price montblanc timewalker 2017 replica watches rolex oyster perpetual datejust made in hong kong vintage heuer chronograph replica watches hublot 992703 price panerai limited edition 2015 replica ladies watches ulysse nardin watches platinum brand watches for ladies uk replica watches belfort watch kickstarter breitling yellow face chrono uk replica watches