confessions

malayani

1. nesil Co-Admin - Co-Admin -

  1. toplam entry 351
  2. takipçi 13
  3. puan 14898

diriliş ertuğrul 5. sezon

malayani
Diriliş Ertuğrul dizisinin hayranlarının heyecanla beklediği açıklama TRT 1'in sosyal medya mecralarından yayınlandı.

Kanalın yaptığı açıklamaya göre Diriliş Ertuğrul'un yeni sezonu 7 Kasım Çarşamba günü yayında olacak.

Diriliş Ertuğrul Yeni Sezon 7 Kasım'da TRT1'de.arda turan'ın berkay'ın burnunu kırması

malayani
Futbolcu Arda Turan, dün gece Emirgan Gizli Kalsın adlı mekanda tartıştığı şarkıyı Berkay'a yumruk atıp burnunu kırdı.Bu olayın ardından Berkay ve eşi hemen hastaneye giderken Arda Turan ise mekanda kaldı.

İddialara göre kavga Arda Turan'ın Berkay'ın eşi Özlem Ada Şahin'e 'Evli olmasam seni kaçırmazdım. Çok güzel kızsın' demesi nedeniyle çıktı.

tık tık

hua dağı

malayani
Hua shan, hua Dağı diye bilinir.
2154 metre yüksekliğindeki Huashan Dağı, turistler tarafından dünyada ziyaret edilecek en tehlikeli yerler arasında gösteriliyor.

hemşire

malayaniÇocuklar ve Hemşireler
Yarının Türkiye'si bugünün çocuklarının omuzlarında yükseleceği gibi memleket nüfusunun artması da emniyet ve kuvvetinin gelişmesini saplayacaktır. Doğum nispeti bakımından dünyanın en ileri memleketlerinden biri olan Türkiye'de hemşirenin çocuk zayiatının indirilmesinde oynayabileceği rol çok mühimdir.

Annelere çocuk bakımının esaslarını öğretmek; fakir muhitlerde çocuğun gelişmesini takip etmek , iyi gelişmeyenleri doktora götürmeleri için ana ve babayı teşvik etmek, bulaşıcı hastalıklardan korunma usullerini yaymak, hemşirelerin yapıcı faaliyetlerindendir.
Yarının mesut ve müreffeh Türkiye'si için bugün bilgili ve iyi yetişmiş hemşirelere ihtiyacımız çok büyüktür....
Squibb ilaçları 1955 rehberi
Hemşire doktorun sağ koludur...
* Çalışmak istiyor musunuz ?
Türkiye'de bugün 3000 mevcuda mukabil 30.000 hemşireye ihtiyaç vardır. Kadının yüksek meziyetlerinden faydalanan bu mesleğe girmekle rakipsiz ve mizacınıza en uygun bir işe atılmış olursunuz. "Hemşire olabilir miyim ?" broşürümüzü isteyiniz...1957


kuşu kurtarmak isterken ellerini kaybeden çoban

malayani
AĞRI'nın Diyadin İlçesi'ne bağlı Günbuldu Köyü'nde, 9 Ekim günü elektrik teline kanadı takılan kuşu kurtarmak isterken, akıma kapılan çoban 17 yaşındaki Ramazan Taşdemir'in elleri kesildi. Üçüncü derece yanık elleri tedavi gördüğü hastanede, 3 saatlik ameliyatla dirsek altından kesilen çobanın annesi Fatma Taşdemir, “Yavrum, kolsuz, kanatsız kaldı” dedi.devamını okumak için tıklayınız...

iyi parti

malayani
MHP ile geçen yıl yollarını ayıran Meral Akşener, bugün Ankara'da düzenlenenen toplantı ile yeni partisini ilan etti. Yeni partinin kurucu kurulunda 200 kişi var. Akşener'in bugün kuruluş dilekçesini verdiği partinin adı 'İyi Parti' oldu. Partinin sloganı: “Türkiye İyi Olacak”DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

taşınacaklara 1.200 euro öneren kasaba

malayani
Candela, İtalya'nın güneyindeki Puglia bölgesinde yer alan ve nüfusun yaşlanması, göç gibi nedenlerle hayalet kasabaya dönüşme riski taşıyan bir kasaba. Belediye Başkanı Nicola Gatta, kasabanın yeniden canlandırılması için hem İtalya içinden hem de dışından göçü teşvik etmeyi amaçladıklarını anlattı ve kasabaya göç çekebilmek için geleceklere para ödeyeceğini açıkladı.

tık tık

cezaevlerinde yer kalmaması

malayani
Türkiye'deki cezaevi sayısı: 384
Cezaevlerinin kapasitesi: 207.339
Hükümlü sayısı: 141.802
Tutuklu sayısı: 207.339
Cezaevlerindekilerin sayısı: 229.790
Adli tutuklu(Cinayet, gasp, hırsızlık, dolandırıcılık gibi suçlar): 163.618
Terör suçlusu: 63.242
FETÖ tutuklusu sayısı: 49.900
Organize suçtan tutuklu: 2.930


YILLARA GÖRE TUTUKLU SAYISI:
2012: 136.020
2013: 145.478
2014: 158.837
2015: 178.089
2016: 199.328
2017: 229.7990

istenmeyen çocuklar için bebek bırakma kabinleri

malayani
İsveç Televizyonu'nun haberine göre, bir hafta önce Kopenhag'ın Glustrop bölgesinde yeni doğmuş bir bebek cesedinin bulunmasının ardından öneri Danimarka Meclisi'nde geniş destek buldu. Önerge sahipleri, Danimarka'da yılda ortalama bir çocuğun sokağa terk edildiğini ve 2004 yılından bu yana sekizi canlı ve beşi ölü toplam 13 bebek bulunduğunu anımsattılar.

Yerel medyaya konuşan Danimarka Halk Partisi sağlık sözcüsü Liselott Blixt, çok zor durumda kalan annelerin yeni doğmuş bebeklerini sokağa bırakmaktansa, “bebek bırakma kabinleri” sayesinde güvenli bir tercihleri olacağını söyledi.

Danimarka Radyosu'na konuşan Ebeler Sendikası Başkanı Lillian Bondo ise, asıl tehlikenin çocukların sokakta aileleri olmadan büyümeleri olduğunu vurguladı.

Haberde, Danimarka'da halen karar aşamasında olan “bebek bırakma kabinleri” uygulamasının yürürlükte olduğu Almanya'da, kabinlere şu ana dek 500 bebeğin bırakıldığı belirtildi.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

tag heuer carrera womens price montblanc timewalker 2017 replica watches rolex oyster perpetual datejust made in hong kong vintage heuer chronograph replica watches hublot 992703 price panerai limited edition 2015 replica ladies watches ulysse nardin watches platinum brand watches for ladies uk replica watches belfort watch kickstarter breitling yellow face chrono uk replica watches